4. 4. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 1 až -3°C.

Autobusová doprava

Na základě rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy.
V platnosti zůstává rozhodnutí o prázdninovém tarifu na autobusových meziměstských linkách a zrušení školních autobusů. Opatření vejde v platnost v noci z pátku 20. března na sobotu 21. března.
V této souvislosti upozorňujeme, že prostory hromadné dopravy jsou veřejným prostorem, a proto pro ně platí nařízení týkajícího se veřejného prostranství - mít zakrytý nos a ústa.

20. 3. 2020

OSVČ - ošetřovné

Pohyb osob nad 65 let v prodejnách

V příloze si můžete přečíst Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 19. 3. 2020, které zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží , v čase mezi 7:00 hodin až 9:00 hodin, a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Provoz české pošty od 19.3. 2020

provoz české pošty od 19.3. 2020

Rybaření, myslivost, včelařství

Výklad MZe z 16. 3. 2020. Nyní tedy k tomu platí povinnost mít roušku či jinou ochranu dýchacích cest.

Testování

Kraje obdrželi rychlé testy Innovita. Pro informaci Vám zasílám algoritmus vyšetřování, který jsem obdržela od Středočeského kraje. Základní algoritmus spočívá v tom, že se testují pouze osoby, které mají klinické příznaky a netestují se osoby, které jsou bezpříznakové. V případě negativity je člověk propuštěn, v případě pozitivity se provádí PCR. Pro vlastní testování je nutný odběr venózní krve.

Nařízení hejtmanky

nařízení

18. 3. 2020 Zobrazit více

PRODEJNA COOP BLEVICE

Informace pro zákazníky

Dovolujeme si Vám oznámit, že v návaznosti na Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření, jsme na prodejnách potravin a smíšeného zboží našeho družstva ve všech obcích a městech zavedli dnešním dnem tato upozornění pro zákazníky – obyvatele Vaší obce, města:

• Žádáme-prosíme zákazníky, aby do prodejny vstupovali s ústy zahalenými šátkem, šálou, kapesníkem, event. rouškou, a to pro omezení možnosti nakažení našich pokladních a ostatního personálu prodejny.
  • Zákaz vstupu zákazníkům, kterým byla nařízena karanténa.
  • Z hygienických důvodů a pro provedení sanitace zavádíme v prodejně do odvolání od 12 do 13 hodin polední pauzu.
  • Prodej nebaleného pečiva se povoluje pouze za splnění těchto podmínek: v místě prodeje nesmí docházet ke shlukování osob (je třeba dodržovat rozestupy) a prodejní místo je vybaveno pomůckami osobní hygieny (odnosné sáčky, jednorázové rukavice, kleště).

S ohledem na vývoj situace budeme také častěji přistupovat k úpravě prodejní doby, kde předpokládáme zkrácení o 1 hodinu oproti běžné prodejní době.

Věříme, že tato opatření a upozornění přispějí k tomu, že nebudeme muset zavřít prodejnu potravin ve Vaší obci, ve Vašem městě z důvodu nemoci či ošetřovného dětí prodavaček naší prodejny.

S pozdravem

Ing. Miloš Šnajberk