11. 12. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

ČEZ Distribuce, a.s. - Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

19. 9. 2018 Zobrazit více

! ! ! Upozornění pro majitele kotlů na tuhá paliva ! ! !

Informace pro občany o nové povinnosti ze zákona o ochraně ovzduší.

Žádáme občany, kteří mají kotle na tuhá paliva, aby ve vlastním zájmu věnovali pozornost níže uvedeným informacím.

Magistrát města Kladna, odbor životního prostředí, upozorňuje na novou povinnost kontroly technického stavu a provozu kotlů na tuhá paliva o jmenovitém tepelném příkonu 10 kW a vyšším, které slouží jako zdroje tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění. Tato povinnost je stanovena v § 17 odst. 1, písm. h) zák.č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší.

První kontrola, dle tohoto zákona, musí být provedena do 31.12.2016 a po té prováděna vždy jednou za dva kalendářní roky. Kontrolu provádí odborně způsobilá osoba, jejichž seznam dle jednotlivých výrobců zařízení je umístěn na internetových stránkách Asociace podniků topenářské techniky http://www.aptt.cz/ v záložce „kontroly kotlů“. Odborně způsobilá osoba pak vystaví doklad o tom, zda je anebo není stacionární zdroj instalován, provozován a udržován v souladu s pokyny výrobce zařízení a zákonem o ochraně ovzduší. Tento doklad pak může být vyžadován k předložení orgánu ochrany ovzduší obce s rozšířenou působností. Případné nepředložení tohoto dokladu je přestupkem dle zákona o ochraně ovzduší, který je možné sankcionovat až do výše 20 000,- Kč.

Rovněž upozorňujeme provozovatele lokálních topenišť, že palivem nikdy nemůže být chemicky ošetřené dřevo (dřevo nalakované, dřevotřísky apod.), oleje nebo jakýkoliv jiný odpad.

Intormační leták - zde.

22. 8. 2016 Zobrazit méně

Cestování s dětmi do zahraničí

10. 5. 2016 Zobrazit více

AGROBOS Slatina - prodej mléka z automatu

AGROBOS Slatina nabízí k prodeji ČERSTVÉ SYROVÉ KRAVSKÉ MLÉHO z prodejního automatu.
Další informace naleznete v přiloženém letáku.

12. 2. 2015 Zobrazit více